W pierwszej części książki pt. Historie spod podłogi. Dom T.1 Czytam sobie – TaniaKsiazka Justyny Bednarek spotkasz dwa stworzenia, Kudełka i Grubelka, które mieszkają pod podłogą domu pani Cecilii. Są to rzadkie grudki kurzu, które wzajemnie się uzupełniają. Podczas gdy jedna suszy skarpetki, druga nawleka igłę. Czasami się razem bawią. Jeśli chcesz przeczytać o przyjaźni między nimi, sięgnij do tej książki.

Co zyskamy dzięki tej książce?

“Historie spod podłogi. Dom” Justyny Bednarek pozwoli Twojemu dziecku ćwiczyć wymowę. Ponadto, krótkie zdanie zawierające 23 podstawowe dźwięki ułatwia dziecku przeczytanie w pojedynkę całej historii Kudełka i Grubelka. Zawiera ona około 150-200 słów i jest odpowiednia dla dzieci uczących się łączenia słów. Bardzo duże czcionki użyte w Poziomie 1 “Czytam sobie” przydają się również do czytania dla początkujących. “Historie spod podłogi. Dom T. 1” przeznaczona do nauki czytania małych dzieci. Broszura jest bardzo ładną ilustracją, napisaną po prostu dla dzieci i ma wszystkie zalety, które zainteresują szczególnie małe dzieci. Poziom 1 serii skupia się na dzieciach uczących się łączenia słów. W tekście czytanym zapisuje się dwadzieścia trzy rodzaje głosów podstawowych, wykonuje się również ćwiczenia fonetyczne. Łatwiej jest, jeśli użyjesz ogólnie większej czcionki. To jest zalecane.

Jak zaczynają się przygody głównych bohaterów?

Ta książka opowiada o kulkach i kurzu żyjących w przytulnym miejscu pod podłogą. Kudełek nie jest jednak sam. Czuję się samotny. Wtedy Grubelek wyskoczył z lustra. Odtąd ta dwójka będzie nadal mieć nierozerwalny związek i doskonale się uzupełniać. Jest to bardzo wesoła i rezolutna masa kurzu. Zobacz narodziny wspaniałej przyjaźni. Ta podnosząca na duchu historia uczy, jak cieszyć się małymi chwilami, które składają się na Twoje codzienne życie.

Co dzieci mogą ćwiczyć za pomocą tej książki?

Mali czytelnicy mogą ćwiczyć czytanie na głos i czytanie krótkich zdań. Każdy tekst zawiera do 200 słów i jest odpowiedni dla dzieci, które dopiero zaczynają czytać. Duże, specjalnie dobrane czcionki stanowią dodatkowe ułatwienie. Warto zatem podkreślić, że książka ta posiada wiele elementów, które ułatwią cały proces nauki.

Kilka słów o autorce

Autorką tego tekstu jest dziennikarka, pisarka, jestem Justyna Bednarek, tłumaczka literatury francuskiej. Piękne ilustracje są autorstwa Marcina Minora, pedagoga i arteterapeuta, absolwent wydziału malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk.